FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz Net tarafından desteklenmektedir.
Filemaker Danışmanınız
AYS Bilişim
Mehmet KAYA
 0532 231 07 27
 0216 318 55 80
 mkaya@aysbilisim.net
						

FileMaker' da MsSQL ve DataTables ( Runtime )

+6 oy
628 kez görüntülendi

Herkese selam ederim;

 

Bir firma için hazırlamış olduğum uygulamanın prototipini ( Runtime ) ilgilileri için paylaşmak istiyorum.
Bu paylaşımdaki amaç nasıl yapılmışı göstermek değil, sadece FileMaker ile MsSql bağlantısının ve js entegrasyonunun yapılabilirliğini göstermek ve dolayısı ile ilgilileri için faydalı bir uygulama sunmak. 

Windows da çalışan bu uygulama ile MsSQL sorgularınızı ( sadece SELECT ) rahatlıkla yapabilir ve sonucu Datatables ile görüntüleyebilir, excel ve pdf çıktılarını alabilir yada yazıcıdan yazdırabilirsiniz.

FileMaker Runtime da executesql çalışmadığı için Monkeybread eklentisi kullanılmıştır. ( Sizin ayrıca eklentiyi indirmenize gerek yoktur. Eklenti uygulamaya entegre edilmiş haldedir. )

 

Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.
FmMsSql

 

Uygulama hakkında her türlü eleştiri, görüş, öneri ve yorumlarınızı buradan yapabileceğiniz gibi ercand@yahoo.com e-posta adresine de yazabilirsiniz. 

 

Herkese hayırlı günler dilerim.

Saygılarımla.

4, Mayıs, 2019 Uygulamalar kategorisinde ercanD (72,340 puan) tarafından soruldu

1 cevap

+4 oy
 
En İyi Cevap
Ercan kardeşim sen filemaker konusunda yetişmiş en iyi developerlerden birisin, paylaşımcısın, harikasın, Türkiye'de Filemakerın kittaplarını yazan ve pek çok insanda emeği olan biri olarak sizi takdir ediyor ve size imreniyorum. Allah tevazu ve paylaşımcılığınızı daim etsin. Burada paylaştığınız tüm örnekleriniz bir hazine değerinde benim gözümde. İyi varsın kardeşim.
22, Mayıs, 22 Behlül Akkoç (4,270 puan) tarafından cevaplandı
23, Mayıs, 23 ercanD tarafından seçilmiş
Selam ederim Behlül Hocam,

Estağfirullah hocam o sizin teveccühünüz. Fakat bu övgü dolu sözlerinizle beni çok onore ettiniz. Güzel sözleriniz için teşekkür, güzel dualarınız için de amin. Sizlerde iyi ki varsınız.

Hayırlı günler dilerim

Saygılarımla
...