FilemakerTurk, AYS Bilişim ve Beyaz Net tarafından desteklenmektedir.

Yazdırma Sorunu - Arkalı Önlü

+1 oy
212 kez görüntülendi
Herkese iyi çalışmalar.

İş yeri giriş kartı programı var , program kimlik basacak. İşçi derse işçi giriş kartı büro memur derse büro memuru kartı basacak, belirli verileri ekleyerek ad sicil gibi. Bir ana tablomuzda veriler var .

Diğer tablolara kişinin ünvanına göre erişiliyor . Bu sayfada bir kimlik formatı var. Bilgiler üzerinde otomatik olarak yazılıyor .

Kimlik Formatı filemkaker da bir layouta arkalı önlü olarak ekli, alt şablon gibi. Sorun ben bu kimlik formatını yazdırırken ortadan bölmek ve arkalı önlü yazdırmak istiyorum. Filemaker da bu mümkün mü?
9, Ekim, 2020 Filemaker Advanced kategorisinde acemi557 (880 puan) tarafından soruldu

2 Cevaplar

+1 oy
 
En İyi Cevap

ön kısmı farklı print layout, arka kısmı farklı layout yapabilirsiniz, print scripti hazırlayıp, bir popup onay mesajı ile pause-resume print gibi düşünüp devam ettirebilirsiniz. yani ilk önce ön taraf olan sayfa print edilecek, ondan sonra script duraklayıp arka kısmı yazdırmak istiyor musunuz diye soracak, onay verildiğinde de arka tarafı print edilecek

9, Ekim, 2020 poseidon3d (21,520 puan) tarafından cevaplandı
9, Ekim, 2020 F. Osman Cabi tarafından seçilmiş
+1 oy
"print setup" ile sayfa ebadını belirleyebilirsiniz.
9, Ekim, 2020 F. Osman Cabi (192,910 puan) tarafından cevaplandı
Hocam print setup yetersiz kalıyor. Bir kimlik düşünün arkalı önlü . Bu fotoğrafı alıp layouta ekliyorum. veriler üzerine otomatik geliyor . yazdır dediğimde kimliği orta kısımdan bölecek. Birinci sayfa yazılacak yani kimliğin ön kısmı sonra ikinci sayfayı birinci sayfanın arkasına yazacak.
tek layout veya @poseidon3d dediği gibi 2 layoutlu çözüm de mümkün.

tek yapmanız gereken sayfa boyutunu etiket olacak şekilde ayarlamanız a4 değilde 10 cm x 6 cm mesela.

cihaz otomatik 2 sayfayı önlü yazdırıyorsa problem yok zaten.
...